1. Fonksiyonel tıp yaşam koçluğu hizmeti almaya nasıl karar verdim?

Fonksiyonel tıp yaşam koçluğu hizmeti almaya ruhsal ve fiziksel yorgunluklarımla başa çıkamadığımda karar verdim.

2. Danışman olarak İrem Turan’ı tercih etme nedenim:

Sakin, yargısız ve güler yüzlü tavrı, sosyal ağlardaki pratik ve erişilebilir temiz beslenme paylaşımlarından dolayı tercih ettim.

3. Danışmanlık sürecine başvururken hedefim (hedeflerim):

Danışmanlık sürecine başvururken hedefim duygu durum değişikliklerimle ve beslenme + gıda takviyeleri konularında farkındalık kazanmaktı.

4. Hedeflerime ulaşma yolunda yaşam koçum bana şu şekilde yardım etti:

Hedeflerime ulaşma yolunda yaşam koçum bana; hayata bakış açımı ve yaşam tarzımdaki artı ve eksilerimle konfor alanımdan nasıl çıkabileceğime dair planlamalarla yol gösterdi.

5. Programa başladığımdan beri kendimde fark ettiğim değişimler:

Olaylar ya da kişiler sebebiyle oluşabilecek kırılganlığım azaldı. Beslenme şeklimde ve aldığım takviyelerle enerji düzeyimde olumlu değişimler yaşıyorum. Kronik idrar yolu enfeksiyonumla başa çıkabilmem için önerileri ve takviyeleriyle çok memnun kaldım.

6. Yaşam koçumu şu özellikleriyle tanımlayabilirim:

İrem Hanım karşınızda konuştuğunda sizi enerji alanına sokuyor, size verdiği enerji bütün haftaya yayılıyor. Tam bir kitap kurdu! Kütüphanesinden küçük lezzetler tattırdı bana da.

Başkasının gardrobundan giyinmek gibi bir şey bu ve bir anda başka bakış açıları kazandırıyor insana. Yüzündeki gülümsemesi ve sizi can kulağıyla dinlemesi huzur veriyor.

7. Bu danışmanlık programını kimlere öneririm:

Bu danışmanlık programını: hayatında hep aynı şeyleri yapıp sonuç alamayan kendi kısır döngüsünden uyanmak isteyen, kendini dışardan yargısız başka bir gözle görmek isteyen, malum pandemi şartlarıyla beraber değişen sağlık gereklilikleriyle beraber duygusal ve fiziksel sorunlarıyla baş etmek için bir mentör arayan ve yahut otoimmün hastalığı olan herkese öneririm.

8. Eklemek istediklerim:

İrem Hanım “iyi ki“ lerimden oldu. İyi ki yolumuz kesişti. İyi ki olaylara ve kişilere farklı bakış açıları geliştirip bana “rehberlik etmeyen” her duyguma tek tek yoklama aldırdı   Hayatıma hareketi en kolay şekliyle sokmamı, mutfakta her zaman en pahalı malzeme ve alet edavatlarla uğraşmadan, zaman sorunsalından uzak, temiz ve kaliteli beslenme konusunda yol ve yön gösterdi.

9. Öneriler:

İrem Hanıma hayatıma kattığı her şey için çok teşekkürler. Yolu ışık dolu. Bu yolda denk gelen herkes çok şanslı olduğunu hissedecektir. İhtiyacı olan herkesin ulaşabilmesi ve başarı dolu bir kariyer diliyorum kendisine ve danışanlarına…

M.Y
Öğretmen