İREM TURAN KİMDİR?

Öğretmen bir anne-babanın ilk çocuğu olarak 1985 yılında dünyaya geldi. Üniversite yıllarına kadar Ankara ve Zonguldak’ta yaşadı. Kitap okumak, araştırmak, öğrenmek ve yeni şeyler deneyimlemekten keyif alıyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kimya alanında yüksek öğrenimine başladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji alanına yöneldi. Halen Vizyon Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitimlerine devam etmekte.

Yaklaşık 20 senedir İstanbul’da yaşıyor. Fonksiyonel Yaşam Danışmanlığı Eğitimi’nin yanında ICF onaylı yaşam koçluğu, aile danışmanlığı, bilişsel davranışçı terapi, NLP, nöroplastisite, mindfulness gibi farklı disiplinlerden beslenerek oluşturduğu, bir çeşit psiko eğitim programı olan ZİHİN TERAPİ: KİŞİSEL GELİŞİM ve STRES YÖNETİM PROGRAMI ile bireysel ve kurumsal danışmanlıklar verirken, Heal in Town Bütüncül Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde stres ve sağlık yönetimi üzerine çalışıyor.

İREM TURAN: HİKAYEM NASIL DEĞİŞTİ?

İlaç ve gıda takviyesi sektörlerinde; çeşitli ürün yönetimi ve pazarlama yönetimi süreçlerinde görev aldım. Vitaminler, mineraller ve özel takviyeler dahil pek çok ürün ve marka yönettim. Bu süreçte işim sebebiyle beslenme, hastalıklar, tedavi protokolleri ve tamamlayıcı tıp alanlarındaki önemli eğitimlerde; alanının önde gelen hekimleriyle yolum sık sık kesişti. Sağlığa ve insan bedenine olan bakışım öğrendiklerimle birlikte değişti. Zamanla, şehirdeki modern yaşam şeklinin genel iyilik halim ve sağlığım üzerindeki olumsuz etkilerini hissetmeye başladım. Durumu çözmek için fiziksel, zihinsel ve duygusal açıdan bu etkileri yönetmenin yollarını bulmaya karar verdim. Sağlıklı yaşama olan ilgim ve kişisel gelişime olan inancım sayesinde, fonksiyonel yaşam (functional life) ile yolum kesişti. Zihinsel, fiziksel ve duygusal iyilik haline bir bütün olarak yaklaşan fonksiyonel yaşam danışmanlığı ile tanışınca; aradığım şeyi bulduğumu anladım. Fonksiyonel yaşam ile birlikte mindfulness, bilişsel davranışçı terapi, nöroplastisite, sosyoloji, psikoloji, felsefe gibi farklı bilim dalı veya ekollerden faydalanarak, yaşam dönüşümü üzerinde disiplinlerarası bir yaklaşımla çalışıyorum.

Modern yaşam tarzının kendilerini mutsuz ettiğini hisseden ve zihin-beden-duygu üçgeni çerçevesinde daha iyi bir yaşama ulaşmak isteyen danışanlarla çalışırken, ilk günkü heyecanım ile insanların hayatına dokunuyor; onlarla birlikte değişiyor ve gelişiyorum.

Yaşamın bana hediyesi olarak görüp öğrendiğim, yıllar boyunca farklı disiplinleri bir araya getirerek geliştirdiğim bu faydalı bilgi ve pratikleri sizlerle paylaşma heyacanıyla doluyum.

Sizi kendi hayatınız hakkında önce düşünmeye, sonra da harekete geçmeye davet ediyorum. Görüşmek üzere!

Sertifika ve Eğitimler